FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).


چرا از دستبند پلاستیکی استفاده می شود؟

در استفاده از دستبندهای کاغذی که تاکنون در بسیاری از مراکز از آن استفاده شده مشکلات زیادی وجود دارد که از آن جمله به موارد زیر می توانم اشاره کنم.

1- دستبند با چسب روی هم قرار می گیرد که در اکثر موارد در اثر حتی یک شستشوی ساده چسب باز می شود که این خود ریسک بالایی را ایجاد می کند.

2-در اثر پاشش الکل (در زمان تزریق) کلمات و نوشته های آن کمرنگ و گاه پاک میشود حتی بارکد درج شده روی دستبند بیمار پس از چندی قابل اسکن نیست


 همواره استفاده از دستبند کاغذی همواره این نکته را در بر دارد که امکان پاره شدن آن هست و موارد و مشکلات دیگر . . . 

همواره این سوال برای من مطرح شده که چطور می‌توان این نقص را برطرف ساخت.شرکت راهیان سلامت طب البرز مجموعه کاملی از دستبندهای بیمار را ارائه داده که آنچه بیشتر مهم است قابلیت های است که در زیر به آن اشاره می شود.

 جنس دستبند از نوع پلاستیک (ونیل) است که ضد حساسیت، بسیار نرم و لطیف و در عین حال در برابر پاره شدند بسیار مقاوم است. تا جایی که برای بریدن آن باید از ابزاری مثل قیچی و یا کاتر استفاده کرد.

 برای بسته شدن دستبند روی دست بیمار از قفل پلاستیکی بسیار محکم استفاده شده که امکان جدا شدن دستبند از روی سهوی بیمار وجود ندارد.

 نوشته های روی دستبند به هیچ عنوان پاک نمی‌شود، حتی اگر با الکل یا مواد ضدعفونی دیگر روی آن را شستشو دهیم.

 در خصوص بارکد نیز چنین است، به هیچ عنوان کم رنگ نشده و برای همیشه می‌توان آن را اسکن نمود.

 جنس دستبند به گونه ای است که می توان آن را شست و شو و ضدعفونی کرد بدون آنکه نوشته های روی آن کمرنگ و یا پاک شود.


حال اجازه دهید در خصوص هر یک از مدل ها به نقد و بررسی آن بپردازیم.

 

دستبند بیمار پلاستیکی با کارتابل مشخصات بیمار

  جنس دستبند از نوعی پلاستیک ضد حساسیت بسیار نرم و لطیف و در عین حال بسیار مستحکم است. جهت استفاده بر روی دست بیمار از دکمه پلاستیکی استفاده شده که پس از بستن آن امکان جداسازی دستبند بدون ابزار وجود ندارد. مشخصات بیمار را میتوان روی کارتابل کاغذی نوشته و یا به صورت لیبل آن را پرینت گرفت و در بخش مخصوص آن قرارداد. استفاده از این نوع دستبند بسیار ساده است ولی در هنگام شستشو و ضدعفونی کارتابل کاغذی می بایست جدا شود.

این نوع دستبند پلاستیکی یکی از قدیمی‌ترین نوع دستبند بیمار است که در دو مدل نوزاد و بزرگسال هرکدام در شش رنگ، سال هاست که ارائه می شود.

 

دستبند بیمار پلاستیکی ساده

  جنس دستبند از نوعی ترکیب کاغذ و پلاستیک است که بسیار محکم و در عین حال لطیف می باشد. در این نوع دستبند نیز جهت استفاده بر روی دست بیمار از دکمه پلاستیکی استفاده شده که پس از بستن آن امکان جداسازی دستبند بدون ابزار وجود ندارد. مشخصات بیمار را میتوان در بخشی از دستبند که جهت این منظور در نظر گرفته شده با خودکار و ماژیک سی دی نوشت.

استفاده از این نوع دستبند بسیار ساده است و با توجه به جنس آن بیمار میتواند به راحتی شستشوی دست خود را انجام دهد چرا که در اثر شستشو دستبند به هیچ عنوان آسیب نمی‌بیند.

 

دستبند بیمار پلاستیکی با قابلیت نوشتن بر روی آن

   این مدل از دستبند یکی از جدیدترین نوع از انواع دستبندهای پلاستیکی است، با جنس بسیار لطیف و ضخامت نسبتاً بالا، نسبت به مدل های که تاکنون بررسی کردیم احساس راحتی بیشتری را برای بیمار ایجاد میکند. مشخصات بیمار را به راحتی می‌توان روی آن با خودکار و یا ماژیک سی دی و یا ماژیک مخصوصی که شرکت آن را ارائه می دهد یادداشت نمود.

دستبند در سه مدل نوزاد بزرگسال و ست مادر و نوزاد ارائه می شود.

 در خصوص ست مادر و نوزاد باید گفت که این ابتکار بسیار جالبی در طراحی آن بوده است. یک دستبند بزرگسال و یک دستبند نوزاد به یکدیگر چسبیده اند و روی هردوی آنها یک کد مشترک چهار رقمی هک شده است با این شرایط پس از تولد، مادر و نوزاد هر دو از یک مدل دستبند با کد مشترک و رنگ یکسان استفاده می کنند. 
در این نوع دستبند نیز جهت استفاده بر روی دست بیمار از دکمه پلاستیکی استفاده شده که پس از بستن آن امکان جداسازی دستبند بدون ابزار وجود ندارد. تنوع رنگ برای تمامی سایزها بسیار عالی است به طوری که اکثر رنگها جلوه ویژه ای به دستبند داده است.


دستبند بیمار با طلق محافظ

   بی شک طراحی این دستبند بسیار منحصر به فرد و هوشمندانه بوده است، چرا که به سادگی با قرار گرفتن یک لایه طلق روی نوشته ها و یا لیبل مشخصات بیمار در مقابل نفوذ آب و مواد شوینده کاملاً از آن محافظت می‌شود. جنس دستبند از نوعی پلاستیک لطیف است که گاها با کاغذ اشتباه گرفته می‌شود.
با توجه به نوع پوشش دستبند در رنگ های متفاوت درخشش خاص آن قابل انکار نیست.

مشخصات بیمار را حتی می‌توان روی یک کاغذ و یا لیبل پرینت گرفت و در محل اختصاصی آن قرار داد و با کشیدن محافظ طلقی روی آن از لیبل محافظت نمود. جهت استفاده دستبند بر روی دست بیمار مانند مدل های دیگر از قفل پلاستیکی استفاده شده که پس از بسته شدن آن امکان جداسازی دستبند بدون ابزار وجود ندارد.

 در خصوص رنگ های مانند زرد و قرمز چنان رنگ ها خودنمایی می کنند که گاه از آنها برای هشدارهای FALL RISK و ALLERGY نیز بهره گرفته می شود، با این تفاوت که روی این نوع دستبند به سادگی می‌توان مشخصات بیمار را قرار داد.

 

دستبندهای بیمار با علائم هشدار

   مدت زیادی است که دستبند به نشان علائم هشدار همچون هشدارهای FALL RISK و ALLERGY در مراکز درمانی دنیا بهره گرفته می شود. این دستبندها با توجه به رنگ و نوشته شدن نوع هشدار برای آن کاملا از فاصله دور قابل تشخیص میباشد.

جالب است که این دستبند نیز از نوع پلاستیک ساخته شده که استفاده طولانی مدت از آن را امکان پذیر می سازد. دستبند در مقابل شستشو و ضدعفونی کاملاً مقاوم است که این خود از ویژگی‌های این و دستبند در استفاده از آن در طولانی مدت می باشد.

در این نوع از دستبند نیز از قفل پلاستیکی استفاده شده که پس از بسته شدن آن امکان جداسازی دستبند بدون ابزار وجود ندارد.

عرض این نوع دستبند کمتر از مدل‌های دیگر است که خود امکان استفاده آسان آن در طولانی مدت را فراهم کرده است.

 

دستبند بیمار پلاستیکی قابل پرینت روی آن

   به جرات باید گفت این نوع دستبند تمام مشکلات موجود در دستبند های کاغذی را حل کرده است. جنس پلاستیکی بسیار بسیار لطیف و در عین حال مستحکم و مهمتر از آن امکان چاپ با پرینتر روی آن ویژگی بسیار منحصر به فرد آن است.

این دستبند به صورت رول است که در پرینتر قرار گرفته و پس از چاپ مشخصات بیمار روی آن به سادگی جدا شده و با استفاده از قفل پلاستیکی می توان دستبند را روی دست بیمار نصب نمود.

ویژگی بسیار خاص این دستبند آن است که مشخصات و بارکد چاپ شده روی دستبند به هیچ عنوان پاک نمیشود. برای امتحان پنبه آغشته به الکل را روی نوشته ها کشیدیم و سعی کردیم حداقل نوشته ها را کمرنگ کنیم ولی امکان پذیر نبود.

به دلیل عدم کمرنگ شدن چاپ روی دستبند بیمار، بارکد بیمار برای همیشه قابل اسکن است، که این بسیار قابل توجه است.

 با توجه به استحکام همیشگی دستبند در برابر شستشو و ضدعفونی باید گفت که یک بیمار فقط و فقط از یک دستبند که در ابتدای ورودش به مرکز درمانی به او تحویل شده استفاده خواهد کرد، پس از نظر اقتصادی هم با صرفه است.در مجموع با توجه به استحکام بالای دستبند، دارا بودن قفل پلاستیکی،خاصیت ضد حساسیت، قابلیت ضد عفونی، جنس بسیار لطیف آن و خاصیت آنتی باکتریال آن، باید بگویم که این منحصر به فرد ترین نوع دستبند تا کنون است.1 صفحه1399 پنجشنبه 12 تیر امروز

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

به وب سایت رسمی

 شرکت تولیدی و بازرگانی

راهیان سلامت طب البرز

RASATEB  )

 خوش آمدید

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

شرکت راهیان سلامت طب البرز

( برند RASATEB )

کاملترین مجموعه دستبند شناسایی بیمار را در 22 مدل، سه اندازه با جنس های پلاستیکی و کاغذی ضد حساسیت با قابلیت پرینت و نیز نوشتن روی آن به شرح زیر ارائه می نماید.

A. دستبند شناسایی بیمار قابل چاپ شامل: 

1. دستبند شناسایی بیمار قابل چاپ ریبونی دکمه دار

2. دستبند شناسایی بیمار قابل چاپ حرارتی دکمه دار

3. دستبند شناسایی بیمار قابل چاپ حرارتی چسب دار

 

B. . دستبند شناسایی بیمار قابل نوشتن روی آن:

4. دستبند شناسایی بیمار  با قابلیت نوشتن روی آن

5 دستبند شناسایی بیمار با محافظ طلقی

6. دستبند شناسایی بیمار با کارتابل مشخصات

C. دستبند شناسایی بیمار علائم هشدار

FALL RISK

ALLERGY

LATEX

LIMB

DNR

D. دستبند شناسایی بیمارستانی و آزمایشگاهی:

13. دستبند شناسایی بیمار با برکد

14. دستبند شناسایی بیمار ویژه خون گیری

15. گیره علائم هشدار 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق

بخش ارتباط آنلاین

و یا

Email: info@rasateb.com

در اختیار ما قرار دهید

 

 

لطفا در کانال تلگرام

RASATEB@

و اینستاگرام

RASATEB

با ما باشید

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

فروش کلیه محصولات در استان تهران صرفا از طریق واحد فروش این سازمان ارائه می شود

تلفن واحد فروش استان تهران :

021- 223 43 212

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 تلفن واحد فروش استان البرز :

026- 327 46 228

026- 322 01 097

026- 322 12 618

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .تماس با ما

تلفن 
12 32 34 22 21 98+
61 61 801 930 98+
info@rasateb.com
آخرین عناوین تائیدیه ها 
 • وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،اداره کل تجهیزات پزشکی
 • ....ادامه                                   
  آخرین عناوین مقالات 
 • چرا از دستبند پلاستیکی استفاده می شود؟
 • زردی نوزادان چیست؟
 • فتوتراپی چیست؟
 • ...ادامه                           
  آخرین عناوین محصولات
 • دستبند مشخصات بیمار پلاستیکی قابل چاپ مدل 130T
 • دستبند بیمار پلاستیکی قابل پرینت مدل 130R
 • دستبند شناسایی بیمار قابل چاپ مدل 130PS
 •         ....ادامه                                      

  ورود به سایت جدید رسا طب

  Copyright 2012 © rasateb - Co. All Rights Reserved. / www.parssystem.com طراحی و میزبانی توسط مرکز فناوری اطلاعات و داده های پارس سیستم